top of page

Wsparcie terapii dzięki technologii

Pewnie nie raz zastanawiałeś /zastanawiałaś się, jak to się dzieje, że umieszczony w naszej czaszce mózg jest jednocześnie odpowiedzialny za zarządzanie procesami zachodzącymi w naszych narządach, pracę naszych mięśni, odbieranie wrażeń zmysłowych, myśli, pamięć oraz wszelkie wyobrażenia, które są naszym udziałem.


Jak to możliwe, by wszystko działało tak szybko i niejednokrotnie bez udziału naszej świadomości ? Co dzieje się, gdy w tej delikatnej strukturze występują jakieś zaburzenia ?

Uogólniając zasady pracy naszego mózgu, można ją sprowadzić do dwóch dominujących czynników: przepływu energii elektrycznej oraz wymiany chemicznej. Są one ze sobą powiązane w procesie reakcji psychologicznych i fizjologicznych. Mówiąc o chemii mamy na myśli głównie hormony i neuroprzekaźniki. Czasami w procesie terapii niezbędna jest ich regulacja przy pomocy leków. Natomiast impulsy elektryczne przechodzące przez neurony w naszych mózgach mają różne natężenie w różnych jego obszarach, co wpływa bezpośrednio na naszą aktywność oraz zdolności poznawcze, czy samopoczucie.EEG-Biofeedback (neurofeedback) to technologia pozwalająca na odczyt elektronicznej aktywności mózgu, za pomocą elektrod, umieszczonych na skórze głowy oraz prezentację wyników tego odczytu w czasie rzeczywistym.

Możliwości te wykorzystywane są w dwojaki sposób - do wykonania diagnozy (poprzez odczyt wskazań z wybranych punktów i ich analizę) oraz do prowadzenia treningów, gdzie prezentacja bieżących odczytów, za pośrednictwem specjalnego oprogramowania, umożliwia Klientowi naukę kontrolowania pracy mózgu w poszczególnych obszarach (odpowiedzialnych za różne aktywności).

Brzmi nieprawdopodobnie ? A jednak :)


Jesteśmy w stanie wpływać własnym mózgiem na sposób w jaki on pracuje. Możemy nauczyć się regulować natężenie poszczególnych fal, odpowiedzialnych za odczuwanie stresu, odpoczynek, czy koncentrację.
Dzięki ścisłej współpracy z MÓZGOWNIA.pl już dziś możesz korzystać z dobrodziejstwa terapii łączonej, w trakcie której zmiany wypracowywane podczas rozmowy terapeutycznej możesz wzmocnić treningami EEG-biofeedback, a to wszystko podczas jednego spotkania, bez konieczności umawiania terminów u różnych specjalistów. Więcej o Biofeedback-u na stronie MÓZGOWNI.

Zapraszam serdecznie.

65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page