top of page

HIPNOZA

Sława hipnozy scenicznej przyczyniła się do powstania wielu mitów
na temat hipnozy. Pomimo upływu lat i zadomowienia się hipnozy
w gabinetach terapeutycznych, nadal budzi ona wiele obaw
i kontrowersji.

Zatem... czym tak naprawdę jest hipnoza ?

słowo to pochodzi od greckiego słowa hypnos, które oznacza sen
i już tu zaczynają się nieścisłości, bowiem stan transu hipnotycznego nie jest snem. Jest to stan głębokiej relaksacji ciała oraz zawężoną uwagą (zwykle do głosu hipnotyzeru) umysłu. Stan ten pozwala dotrzeć do niedostępnych na co dzień obszarów podświadomości i oddziaływania na nią  za pomocą sugestii.

W czasie transu hipnotycznego, Klient pozostaje w świadomości tego co się dzieje, będzie również pamiętał przebieg sesji. Pozostanie również reaktywny, co oznacza, że będzie mógł odpowiadać na pytania osoby hipnotyzującej. 

W czasie transu mogą pokazywać się obrazy, mogą być słyszane dźwięki, odczuwane zapachy oraz odczucia w ciele. Czasem są to realistyczne wizje, jak we śnie, a czasem pewne odczucia. Wizje często przybierają postać symboli i nie są dokładnym odzwierciedleniem przeszłych wydarzeń.

Celem sesji jest dokonanie rozpoznania i zmian w podświadomych programach, przekonaniach i ograniczającyh, lub powodujących cierpienie zachowaniach lub osądach.

Warto pamiętać, że podświadomość przyjmie tylko te sugestie, które są zgodne z naszym systemem wartości. Jest to więc metoda bezpieczna i skuteczna jednocześnie.

ZAPRASZAM do rezerwacji terminów 

Hipnoterapeuta
bottom of page