top of page

Grudniowa Eksplozja Wdzięczności

Czy wiesz, że jutro obudzisz się z innym mózgiem ?! Brzmi przerażająco ?


Nie ma się czego bać. W rzeczywistości nasz mózg jest elastyczny jak guma do żucia i stale gotowy na zmiany.


Zjawisko to nazywany NEUROPLASTYCZNOŚCIĄ.


Każda dodatkowa informacja, nowa umiejętność, czy doświadczenie tworzą w nim kolejne połączenia neuronalne oraz zmieniają struktury już obecnych. I wiesz co? Ta elastyczność trwa całe nasze życie! Czyż to nie cudowne?

Im częściej powtarzamy dany bodziec, im większe emocje temu towarzyszą, tym połączenie neuronalne staje się mocniejsze, a zdobyta wiedza, czy doświadczenie – trwalsze. Nasz mózg trenuje się jak mięśnie – tu też znaczenie ma systematyczność i obciążenie. I podobnie jak w treningu fizycznym – również w przypadku umysłu – to my możemy zadecydować – jakie obszary chcemy wzmocnić i właśnie tam ukierunkować swoją uważność. Możesz wykorzystywać tę cudowną właściwość, by uczyć się angielskiego, czy obsługi komputera. Możesz budować szkodliwe nawyki, takie jak lęki, czy narzekanie – tak, tego też się uczymy ! Możesz również wydobywać supermoce swojego mózgu dzięki WDZIĘCZNOŚCI. Tak, tak, dobrze czytasz ! Wdzięczność może pomóc mózgowi tworzyć nowe połączenia i odkrywać powody do radości w Twoim życiu. Co to zmieni ? Dzięki temu Twój umysł będzie lepiej radził sobie ze stawianiem czoła trudnościom, poprzez dostrzeganie szans, kreowanie rozwiązań i odnajdywanie szczęścia. Jak Ci się to podoba ? Mi ogromnie !


Zapraszam Cię zatem na niesamowitą przygodę, GRUDNIOWĄ EKSPLOZJĘ WDZIĘCZNOŚCI ! To niezwykłe doświadczenie, które pozwoli Ci odkryć piękno i ważność rzeczy małych i dużych w Twoim życiu. Każdego dnia przez cały miesiąc, czeka Cię nowy temat do głębokich przemyśleń oraz zadanie, które pomoże Ci skoncentrować się na tym, co naprawdę ma znaczenie. Czasami wystarczy spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, by dostrzec, ile powodów do radości nas otacza. A wszystko po to, by w nadchodzący Nowy 2024 Rok wejść z głową pełną inspiracji i umiejętnością skupiania się na tym, co wspierające i rozwojowe.

Pewnie zastanawiasz się ile to kosztuje ? To BEZCENNE doświadczenie i ofiaruję Ci je zupełnie ZA DARMO. Mam ogromną nadzieję, że dzięki temu procesowi będziesz częściej uśmiechać się do siebie i swoich bliskich, a świat stanie się jeszcze bardziej przyjazną przestrzenią dla nas wszystkich. <3


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page